Czyściwo bawełniane
- Produkt Niedostępny
Czyściwo flanelowe, mieszane z przewagą bawełnianego, cięte kolorowe Opakowanie zbiorcze: 1 paczka o wadze 10 kg
59,00 zł nettoOczekiwanie na dostawę - Produkt Niedostępny
Czyściwo frotte, mieszane z przewagą bawełnianego, cięte kolorowe Opakowanie zbiorcze: 1 paczka o wadze 9 kg
57,00 zł nettoOczekiwanie na dostawę
Czyściwo jest materiałem wykorzystywany najczęściej w zakładach przemysłowych, w warsztatach samochodowych do usuwania silnych plam takich jak smary, oleje farby itp. Wykorzystywane najczęściej aby między innymi recyklingować szmaty przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska. Pozyskane szmaty przed przetworzeniem na czyściwo, są wcześniej odpowiednio wyselekcjonowane. Najwyżej cenionym spośród grupy czyściw jest czyściwo wytworzone z białej bawełny, nie posiadające żadnych zamków bądź guzików- metalowych wykończeń lub plastikowych. Czyściwo nieselekcjonowane jest mniej cenne, gdyż może być zawarty w nim inny materiał jak bawełna, na przykład tkaniny sztuczne (firany), które co do zasady gorzej radzą sobie z wchłanianiem wilgoci, mogą one także posiadać niepożądane elementy takie jak zamki, guziki, wykończenia plastikowe; jednakże tego typu czyściwo ma zdecydowanie niższą cenę dlatego chętnie jest wykorzystywane do pracy z odpornymi powierzchniami na zniszczenie, np. zarysowanie. Przykładem takich powierzchni to posadzka, powierzchnie metalowych i nie pomalowanych konstrukcji.
Substytutem dla czyściwa bawełnianego jest czyściwo papierowe; jest to przemysłowa alternatywa ręczników papierowych. W przeciwieństwie do papierowych ręczników, ma więcej warstw, (najczęściej dwie do trzech) są one często grubsze . Najpopularniejsze modele papierowego czyściwa występują na tekturowych rolkach, ale także w arkuszach przeznaczonych do specjalnych podajników na czyściwo.
Czyściwa przemysłowe wytwarza się z odmiennych surowców w wyniku czego mogą mieć różne zastosowania. Podział pochodzenia czyściwa
- makulatura
- celuloza
- celulozowo-makulaturowe
- włóknino
W uzależnieniu od potrzeb, wolno ich używać na sucho, na mokro, rozpuszczalnikami a także środkami czyszczącymi.
Czyściwo najczęściej wykorzystywane jest w zakładach produkcyjnych warsztatach mechanicznych, gastronomii , służbie zdrowia, usługach utrzymujących czystość, ale także w gospodarstwach domowych. Wymienione miejsca charakteryzują się na ogół specyficznymi wymaganiami, gdzie obecne są nietypowe zabrudzenia, których usuwanie zwykłymi szmatami, jest cięższe i bardziej pracochłonne.
Czyściwa przemysłowe zastąpiły flanelowe ściereczki wielokrotnego użytku, których po zakończonej pracy nie trzeba prać osuszać, co mogło generować dodatkowe koszta (woda, prąd, detergenty), ponadto ciągłe wykorzystywanie tej samej ścierki obniża jej jakość i wydajność. Czyściwa jednorazowe, często są projektowane pod kątem konkretnych atrybutów, np. chłonność i mięsistość, napylenie , odpowiednie do pracy z żywnością, itd.
Czyściwa najczęściej wykorzystywane są do zabrudzeń:
- ciężkie zabrudzenia: smar, olej, farba, opiłki produkcyjne, lepkie substancje
- średnie i lekkie zabrudzenia: kurz, łatwo schodzące zbrudzenia
Czyściwa można określać ze względu na ich przeznaczenie, np.:
- wycieranie - wycieranie brudu i kurzu, usuwanie rozlanych płynów lub ich nadmiaru
- czyszczenie - regularne usuwanie brudu, kurzu i plam z maszyn i powierzchni
- polerowanie - polerowanie przedmiotów i powierzchni na wysoki połysk
- wycieranie rąk - osuszanie rąk przez pracowników
Pomocniczo w użytkowaniu czyściw przemysłowych stosuje się:
- stojaki do czyściw - podłogowe, zazwyczaj mobilne, czasem wyposażone w uchwyt na duży worek na zużyte czyściwo
- ścienne uchwyty na czyściwo
- ścienne dozowniki na czyściwo
Czyściwa wykorzystuje się w takich branżach jak:
- przemysł mechaniczny
- przemysł metalowy
- przemysł samochodowy
- branża spożywcza
- branża hotelowo-gastronomiczna