Rękawice robocze powlekane

Rękawice powlekane różnymi rodzajami tworzyw. 

Pokazuje 1 - 30 z 109 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 109 elementów

Jakie wymieniamy rękawice robocze powlekane ?

Rękawice robocze powlekane to rodzaj rękawic, które są pokryte warstwą powłoki z tworzywa sztucznego lub gumy, która chroni dłonie przed zanieczyszczeniami i chemikaliami oraz zapewnia dodatkową przyczepność. Są one przeznaczone do użytku w różnych branżach, takich jak budownictwo, przemysł, transport itp. Rękawice robocze powlekane są wytrzymałe i elastyczne, a także dobrze chronią przed otarciami i odparzeniami skóry. Mogą być również wodoodporne lub olejoodporne, co czyni je odpowiednimi do pracy w trudnych warunkach. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar rękawic powlekanych, tak aby zapewnić dobre dopasowanie i swobodę ruchów, a także aby zapewnić skuteczną ochronę dłoni.

Rękawice robocze powlekane – do zadań specjalnych

W wielu zawodach musimy wykorzystywać swoje dłonie. Szczególnie dotyczy to prac fizycznych w praktycznie każdym aspekcie, także jeżeli chodzi o pracę w domu. Rękawice robocze powlekane stanowią absolutną podstawę przy porządkach w ogrodzie, a także przenoszeniu choinki na Święta Bożego Narodzenia. Jak widać, nawet w domowej przestrzeni znajdziemy dla nich miejsce. Prawda jest jednak taka, że zdecydowanie częściej utożsamiamy je z pracami fizycznymi poza naszymi czterema ścianami. Rękawice robocze powlekane przede wszystkim zapewniają ochronę przed wieloma niesprzyjającymi warunkami zarówno dla skóry naszych dłoni, jak również przedramienia. Warto zauważyć, że niezależnie od wybranego modelu, zagwarantują one przyczepność przy odpowiednim użytkowaniu.

Robocze rękawice powlekane – w jakich branżach można je spotkać?

Wszystko zależy od tego, do jakich branż potrzebujemy akcesoriów. Warto jednak zaznaczyć, że przy niemal każdej pracy fizycznej, robocze rękawice powlekane sprawdzą się doskonale. Na pierwszy ogień warto powiedzieć o budownictwie oraz wykończeniach. Potrzeba do tego nie tylko ochrony przed wszelkiego rodzaju pyłami z materiałów oraz kurzem, ale również dobrzej przyczepności i właściwego chwytu. Robocze rękawice powlekane zapewniają obydwa wyżej wymienione aspekty. Oczywiście nie można również zapominać o samej jakości użytkowania. Przy ogólnych pracach mechanicznych ważny jest również komfort samego pracownika. Właśnie z tego powodu wszystkie nasze akcesoria przechodzą gruntowne testu przed wypuszczeniem ich do użytku. Dzięki temu wiemy, że nasze dobrze dobrane rękawice nie powodują obtarć oraz oparzeń skóry.

Powlekane robocze rękawice – z różnych materiałów

Przy pracach fizycznych musimy zdawać sobie sprawę, że niektóre z nich wymagają zdecydowanie bardziej zaawansowanego sprzętu. Powlekane robocze rękawice z poliestru znamy doskonale z naszych garażów oraz prac mechanicznych na magazynach. Zapewniają one dobrą przyczepność, a także chronią dłonie przed potencjalnym wysuszeniem oraz szkodliwym wpływem niektórych substancji. Mogą one jednak nie wystarczyć przy pracach montażowych, a także potencjalnych kontaktach z olejami oraz detergentami. Jeżeli w naszym zawodzie mamy do czynienia z chemikaliami lub innymi tego typu substancjami, wtedy warto wybrać powlekane robocze rękawice z poliuretanem. Doskonale nadają się one również przy precyzyjnych ciężkich pracach dzięki dodatkowej warstwie przeciwprzecięciowej.

Newsletter

© 2018 Romex, Wszelkie prawa zastrzeżone.