Rękawice lateksowe

Powlekane lateksem 

Pokazuje 1 - 30 z 57 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 57 elementów

Lateksowe rękawiczki
Rękawice lateksowe to naturalny materiał, wykonany z gumy. Są popularnym wyborem rękawic ochronnych do użytku medycznego lub przemysłowego. Głównym powodem alergii na lateks. Kiedy alergia nie jest problemem, lateks ma niewielką przewagę dzięki rękawiczkom nitrylowym i zręczności.

Atrybuty obejmują:

  • Dopasowują się jak druga skóra
  • Mają wysoki poziom czułości jak i dotyku
  • Działają dobrze w sytuacjach wysokiego ryzyka z udziałem materiału zakaźnego
  • Są opłacalne, to cenowo najlepsza propozycja. 
  • Są lekko pudrowane, co ułatwia zakładanie
  • Są bardzo elastyczne i mocne
  • Są biodegradowalne

Rękawiczki lateksowe – bezpieczeństwo i pełna ochrona

Niektóre z zawodów nie mogłyby być wykonywane, gdyby nie specjalistyczne rękawiczki ochronne. Stanowią one niezbędny element wyposażenia szpitali, gabinetów medycyny estetycznej, gabinetów stomatologicznych, domów opieki, laboratoriów oraz są potrzebne, wszędzie tam, gdzie dochodzi do kontaktu z substancjami chemicznymi, bakteriami i wirusami. Wiedząc, jak wiele istotnych funkcji spełniają, przygotowaliśmy dla Was szeroki wybór rękawic lateksowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Rękawice lateksowe – kiedy znajdują zastosowanie?

Kiedy należy sięgnąć po rękawice lateksowe? Rękawiczki lateksowe wykorzystywane są podczas wielu zawodów, głównie medycznych, ale nie tylko. Używane są również w przemyśle oraz branży spożywczej, cateringu, produkcji chemikaliów, farb i lakierów. Rękawice lateksowe często używane są, jako rękawiczki zabiegowe lub diagnostyczne. Służą do ochrony przed niebezpiecznymi materiałami, drobnoustrojami i zabrudzeniami. Rękawiczki lateksowe wykorzystywane są również przez osoby prywatne, przy pracach domowych lub ogrodowych. Mają wszechstronne zastosowanie, dlatego warto je mieć również na własny użytek.

Lateksowe rękawice – na co zwrócić uwagę?

Lateksowe rękawice, jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z naturalnej gumy – lateksu. Lateks to naturalny kauczuk, który wytwarza się z soku niektórych drzew, zwanych „Hippophae Rhamnoides” i „Hevea Brasiliensis”. Rękawiczki lateksowe posiadają znakomite parametry, są rozciągliwe i elastyczne, posiadają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, chemikalia oraz negatywne działanie czynników atmosferycznych. Na rynku możemy spotkać rękawice lateksowe pudrowane, pokryte specjalnym żelem oraz bezpudrowe. Każde z nich stosowane są przy innych zadaniach, mają inne właściwości i odmienny komfort użytkowania. Jednak łączy je jedno – stanowią idealną ochronę i podnoszą komfort pracy. Przy wyborze odpowiednich rękawiczek lateksowych szczególną uwagę należy zwrócić na rozmiar – nie mogą być one zbyt ciasne, ponieważ mogą pęknąć, ani nie mogą być zbyt luźne, ponieważ nie mogą nam spadać.

Rękawiczki lateksowe z naszej oferty

Od lat dbamy o to, by w naszej ofercie znajdowały się wyłącznie wysokiej jakości produkty. Dokładamy wszelkich starań, by każdy, kto odwiedzał naszą stronę internetową, znalazł produkt, który spełni jego oczekiwania. Rękawiczki lateksowe, które mamy w sprzedaży są bezpieczne i spełniają wszelkie europejskie normy jakości.

Newsletter

© 2018 Romex, Wszelkie prawa zastrzeżone.